iki gözüm ahmet full izle

0
( Yüksek Kalite )

1.009
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
iki gözüm ahmet full izle

iki gözüm ahmet izle – İki Gözüm Ahmet Türkçe Dublaj 2021Müslüm Gürses hatırasına çekilen film arkasından Ahmet Kaya filmi Geliyor.!!! İki gözüm Ahmet filmi takip et sitemizde konumunu aldı,filmi full hd sansürsüz izle. AHMET İKİ GÖZÜM
Protest müziğin meşhur ismi Ahmet Kaya’nın yaşamını anlatan film şubat ayında gösterime girecek. Sanatçının 28 ekim 1957 seneninde Malatya’da başlayıp, 16 kasım 2000 seneninde p’aris’te sonlanan yaşamını izleyeceğimiz film, merakla bekleniyor. Malatya’da çocukluğunda tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara şarkılar ifade ederek müziğe ne kadar erken başladığını ve merakını görüyoruz.
Ahmet Kaya Filmi Geliyor
Yaptığı politik şarkılarla isminden soz ettirmiş, bazı zamanlar yasaklı sanatçlar arasına girmiş, kanun dışı tek örgüte takviye sahibi olan şarkı sözlerinden ve duygudaş görünümünden kaynaklı vatan dışına kaçmıştır. Ölümünden ardından yasağı kaldırılmış ve şarkıları serbestçe dinlenir olmuştur. Bilindiği emeliyle tek mükafat merasiminde illegal teşkilat sempatizanı konuşmaları reaksiyon çekmiş, salonda tespit edilen kimi sanatçılar doğrulusunda ihtarname edilmiştir.
Adım Ismim Sona Doğru: Mükafat merasiminde Yaşanan hadiseler sonun başlangıcı olarak bilinmektedir. Ile ilgili yakalama hükmü veyahut vatan dışına kaçışı, orada kalp krizi neticesi ölümü, tiryakilerini üzmüştür. Ile ilgili tek film yapılacak kadar dolu tek yaşam öyküsü yaşamıştır. Sevmeyenlerinin yanısıra seveni de defa olan sanatçının yaşam öyküsü alaka çekecek gibi grünüyor. Yaptığı şarkıları seven sevmeyen herkes doğrulusunda beğenilmekte bulunduğu için, merak uyandıran tek film olacağı düşünülüyor.
Filmin hususu Biyografik Dramdır. Oyuncuları; Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Akkaş, Gani Yel Şavata; yönetmenler; Hakan Gürtop ve Gani Yel Şavata’dır. Ahmet İki Gözüm Filminin Yapımcılığını Sanat Sinema üstlenmiştir. İddialı yapımlardan bir tanesi olan film, 7 Şubatta gösterime girecektir.
Ahmet Kaya Filmini Full HD sitemizden izleyebilirsiniz. iki gözüm ahmet Türkçe Dublaj Yüksek Kalite türkçe dublaj ve altyazılı izle

Tür: 2021 Filmleri izle, Dram Filmleri izle, Film izle, Yerli Film izle

IMDB Puanı: 7,8

Etiketler: , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?